Anne

Anne

Kategori Adalı Yazılar | 30 Oca |

Sevgili ADA’m,

Uzun bir aradan sonra yeni bir yazı için vakit geldi sanırım.

Aslında yaşanan sıkıntıyı sen de fark ettin galiba. Babaannen biraz rahatsız, o yüzden hastanede. İnşallah sağlığına tekrar kavuşacak ve yine her pazar günü ziyaretine gitmeye başlayacağız.

Tabii bu tatsız süreç, insanı bambaşka ve karmakarışık duygulara sürüklüyor. İnsanın annesi hasta ve bu insan bir de “baba” ise ne düşüneceğini, neler hissedeceğini bilemiyor, canım kızım.

ANNE o kadar önemli ki anlatamam Ada’cığım. Yaşlı ya da genç, erkek ya da kadın olsun; kısaca cinsiyet, kariyer, yaş, dil, din, ırk gözetmeksizin, herkesin hayatında en önemli kişi annesidir.

Hiç kimse seni onun gibi sevemez. Hiç kimse sana onun gözü ile bakamaz.  Annen senden hiç sıkılmaz, annen sana gerçekten hiç kızmaz, annen hiçbir zaman senin yerine bir başkasını koyamaz. Onda her şey karşılıksızdır. Onda her şey boldur. Şefkatinin, tahammülünün, sevgisinin sınırı yoktur.

Önemli olan tüm bu duyguları zamanında anlayabilmek ve yaşayabilmektir. Okul, ergenlik, kıl, tüy derken yaşam içinde insan bu kadar önemli duyguları bile atlayabiliyor, görmeyebiliyor. Ne olur, sen biraz daha dikkatli ol, canım benim. Annen hiçbir zaman senin kötülüğünü istemez, unutma.

Her zaman, her şeyi doğru bilemez ebeveynler tabii, ama en azından sadece seni, kendilerince iyiliğini düşündükleri için karar alırlar. Bazen hoşuna gitmeyecek bu kararlar. Hepimizin başına geldi. İşte sana bir klişe: “Anne” olduğunda anlayacaksın.

Klişe ama gerçek böyle.  Çünkü bir başka insanı, ancak ebeveyn olduğunda bu kadar temiz seveceksin.

Unutma, sen de anne olacaksın. Hem de en güzelinden…Yorum Yap