Sen ve Ben

Sen ve Ben

Kategori Adalı Yazılar | 19 Mar |

Canım Kızım,

Uzun bir aradan sonra yazabildim sonunda. Biraz uzadı, kusura bakma. Sanırım sen de farkındasın. Birkaç tatsız olay yaşandı üst üste. Keyifler kaçtı senin anlayacağın.

Yazmak aslında tam bir “keyif” işi.  İnsanın kafası rahat olacak. O anda, hiçbir şey odağını, yani yazı yazma arzusunu bozmayacak. Ortam müsait olacak…

Gerçi insan, benim gibi kızı için yazınca tüm bunları aşıp her gün yazabilmeli ama hayat gailesi işte:)

***

“Yaa Baba, çok komiksin sen yaa.”

Allah’ım, keşke herkes senin gibi saçma sapan ağız yüz hareketlerine gülse, keşke garip bir yumurtanın içinden çıkan ve oyuncak olduğu iddia edilen birkaç plastik parçası herkesi senin kadar eğlendirse, keşke hayat Barbie’lerinle kendine göre kurup oynadığın oyunlardaki gibi olsa.

Aslında, mesela benim hayatım sadece sen olsan. Tüm gün seninle beraber olsam. Hayatımızı kazanmak gibi bir sorunumuz olmasa da tek sıkıntımız daha fazla nasıl eğlenebiliriz, nasıl gülebiliriz oysa…

Acaba diyorum, sadece sen ve ben olsaydık sıkılır mıydık?

Uydurduğumuz oyunlar ya da sabahları okula giderken yaptığımız taklitler ve takındığımız roller gibi geçer miydi hayatımız?

Ada ne demek dediğinde: Dört tarafı denizlerle çevrili kara parçası cevabını vermiştim de sen gülmekten yıkılmış ve “Baba nerde deniz yaa, biz yazlıkta mıyız? Benim etrafımda deniz yok ki?” demiş ve benden yine Alpar ve köpekbalığının hikâyesini anlatmamı istemiştin, işte öyle geçmez mi hayatımız?

Hani ben Keloğlan oluyordum da sen Balkız, öyle geçmez mi?

Neyse bunlar bir babanın duygusal çırpınışları, henüz 5 yaşında bile olsa kızını hiç kaybetmemek için.

Sanırım son ana kadar da bu çabalarım devam edecek.

Bu arada tarihine bir not düşeyim. 11 Mart 2012 Pazar günü ilk defa dışarıda, bir parti evinde düzenlenen bir doğum günü partisine katıldın. Parti sahibi kreşten arkadaşın Karsu idi.

Eğlenmekten yıkıldın, ter içinde kaldın ve tabii yanıma yedek atlet ve ter bezi almadığım için annenden azarı yine ben yedim.

Seni seviyorum canım kızım.

Not: Bu arada seninle dinlemekten keyif aldığımız bir şarkıyı hatırlatayım. Arada bir bunu yapacağım bundan sonra, hem kendimi ve beğenilerimi daha yakından tanıtabilirim sana hem de küçükken senin sahip olduklarını. Arabamızda bu şarkının CD’si var ve şarkıcının diğer şarkılarını da çok seviyorsun. Bu şarkıyı kendin arayıp dinlemek istediğin zaman, teknoloji çok daha ilerlemiş olduğu için bulmakta zorluk çekmezsin herhâlde. O zaman sözlerini anlayacak kadar da Fransızca öğrenmiş olursun zaten.

İşte şarkı: ZAZ / J’aime a nouveau

 

 

 Yorum Yap